מתכננים הגירה לאוסטרליה? מחפשים אחר שירותי ויזה לאוסטרליה אך לא בטוחים איך כל התהליך עובד? אל דאגה, ריכזנו את כל המידע החשוב בנושא ויזה לאוסטרליה במאמר הבא. 

בית האופרה, סידני

יתרונות משרד עורכי דין דותן כהן בהגירה לאוסטרליה:

  • משרדנו נמצא ברשימת המשרדים המומלצים מטעם שגרירות אוסטרליה בישראל.
  • משרדנו פועל בהתאם להנחיות העדכניות ביותר של רשות ההגירה האוסטרלית.
  • משרדנו בעל ניסיון בעבודה מול רשויות ההגירה והקונסוליות.
  • קשרי עבודה הדוקים עם לשכות משרדי הפנים בישראל וכן עם הרשויות במדינות היעד
  • קשרים משפטיים, חברתיים ופוליטיים ענפים בתחום ההגירה והרילוקישן.
  • רשת קולגות של מומחים בתחומי הגירה מסביב לעולם.
  • ההצלחה שלנו באה בזכות תשומת ליבנו לפרטים הקטנים, תוך שימוש בידע, ניסיון והמומחיות אותה צברנו בהליכי סיוע ללקוחותינו.

סוגי אשרות הגירה לאוסטרליה

תושבות קבע

ויזת עבודה לאוסטרליה בהתאם לתוכנית מתן חסות ממעסיק
Subclass 186-
Employer Nomination Scheme visa

ויזה המאפשרת מסלול לתושבות קבע עבור עובדים מיומנים שקיבלו חסות ממעסיק אוסטרלי ומחזיקים במקצוע מרשימת המקצועות הנדרשים.

אשרה זו כרוכה בהצעת עבודה ממעביד אוסטרלי המוכן להיות ספונסר לויזה זו ונושא את האישור מיועד לכך (Approved Australian employer)

הצעת העבודה תחת אחת מהקטגוריות הבאות:
– קטגוריית מעבר מוויזת עבודה זמנית (Temporary Residence) – לעובד אשר המעסיק הנוכחי שלו מעוניין להציע לו משרה קבועה, והועבד עבד אצל המעסיק במשך 3 שנים לפחות.
– קטגוריית הכניסה הישירה (Direct Entry) – לעובדים העוסקים באחד המקצועות המבוקשים על ידי הממשלה האוסטרלית ודוברי אנגלית ברמה גבוהה.
– קטגוריית הסכם עבודה (Labour Agreement) – המבוססת על הסכמי עבודה בין הממשלה האוסטרלית לבין המעסיקים המאפשרים לעסקים לתת חסות לעובדים.
דרישות נוספות: על המועמד להיות מתחת לגיל 45, במצב בריאותי תקין וללא עבר פלילי.

ויזת עבודה לעובדים מיומנים

עבור עובדים מיומנים בעלי מקצוע ובעלי ניסיון עד גילאי 45 שאוסטרליה זקוקה להם לקידום מדיניות הצמיחה הכלכלית. ויזה זו מקנה מעמד של תושב קבע.

  1. ויזה הגירה לעובדים מיומנים (Subclass 189) – עצמאית ובלתי תלויה במעסיק או הצעת עבודה. מבוססת על שיטת הניקוד (Point based), על המועמד להראות כי הינו בעל הנתונים או הכישורים לעסוק במקצוע המופיע ברשימת המקצועות הנדרשים. דרישות נוספות: על המועמד להיות מתחת לגיל 45.
  2. ויזת הגירה לבעלי מקצוע בחסות מדינה (Subclass 190) – מותנית בקבלת חסות  מאחת מהמדינות באוסטרליה (state sponsorship) או אחת מהטריטוריות באוסטרליה. החסות מוענקת כאשר המקצוע נדרש באותה מדינה או טריטוריה. גם ויזה זו מבוססת על שיטת הניקוד (Point based) וכפופה לרשימת המקצועות הנדרשים. דרישות נוספות על המועמד להיות מתחת לגיל 45 ודובר אנגלית ברמה גבוהה.

ויזת השקעה וחדשנות (קבועה) (Subclass 888)

לאלו המחזיקים ויזת חדשנות עסקית והשקעה זמנית (subclass 188) וברצונם לקבל מעמד של תושב קבע באוסטרליה, נדרשת הגרסה הקבועה של האשרה הזמנית. על המועמד להוכיח כי הוא / היא ממשיכים לעמוד בדרישותיה של האשרה. האשרה מאפשרת לאנשים להישאר באוסטרליה ללא הגבלת זמן, לעבוד וללמוד, להירשם במערכת הבריאות של אוסטרליה, ואף להגיש בקשה לאזרחות אוסטרלית, במידה והנם כשירים.

מתן חסות לבן זוג או שותף

לאנשים להם יש בן זוג אוסטרלי או שותף, האזרח האוסטרלי יכול לתת חסותו לקבלת אזרחות. על מנת לקבל אזרחות, בן הזוג או השותף שאינו אוסטרלי חייב להיות תושב קבע במועד הבקשה ולענות על דרישת המגורים, חייב להיות בעל שם טוב, בעל ידע בסיסי באנגלית, לשאת בכל האחריות והזכויות הנלוות לאזרחות האוסטרלית (אם מתחת לגיל 60), ולהראות שבכוונתו להתגורר או לשמור על קרבה והשתייכות לאוסטרליה.

אשרות שלא לצורך הגירה

ויזת מבקר לאוסטרליה

קו הרקיע, מלבורן

עבור אלה שרוצים לבקר באוסטרליה אך אינם בעלי דרכון אוסטרלי או ניו זילנד, נדרשת ויזת תייר. אזרחים זרים ממדינות אירופה יכולים להגיש בקשת eVisitor ויזה, אשר מאפשרת למבקרים להישאר באוסטרליה לתקופה של עד שלושה חודשים במהלך כל ביקור, במשך 12 חודשים ממועד קבלת ויזת ה-  eVisitor. 

אזרחים זרים מארצות הברית ומספר מדינות אירופאית ומדינות אסיאתיות שונות יכולים לקבל אשרת ביקור אלקטרונית. (ETA)  שהנה תקפה לתקופה של עד שלושה חודשים במהלך כל ביקור, במשך 12 חודשים. מבקרים המבקשים לבקר באוסטרליה למשך תקופה של יותר משלושה חודשים בכל פעם, יכולים להגיש בקשה לויזת מבקר (Subclass 600).

ויזת עבודה זמנית לאוסטרליה

Subclass 482 –Temporary Skill Shortage 

עבור אלה המעוניינים לעבוד באוסטרליה ויזת עבודה זמנית נדרשת. על המועמד להיות תחת חסות המעביד, והעיסוק חייב להימנות על רשימת המקצועות הנדרשים של אוסטרליה. אשרה זו תקפה עד ארבע שנים, ומאפשרת,לאחר מספר שניםת מעבר למסלול תושבות קבע באוסטרליה.

ויזת חדשנות עסקית והשקעות זמנית

 Subclass 188 – Business innovation and Investment (Provisional) visa

– עבור בעלי הכישורים העסקיים המעוניינים להקים, לפתח ולנהל עסק חדש או קיים באוסטרליה. ויזה זו מחולקת לארבע קטגוריות:

– Business Innovation  stream- אנשי עסקים בעלי ניסיון וקריירה עסקית מצליחה ובעלי כוונה אמיתית וריאלית להיות בעלי עסק חדש או קיים באוסטרליה.

–  Investor stream – אנשי עסקים בעלי קריירה עסקית מצליחה המעוניינים לבצע השקעה של לפחות 1.5 מיליון (AUD) באוסטרליה ומעוניינים להמשיך ולתחזק עסקים ופעילות השקעה באוסטרליה.

– Significant Investor stream – עבור אלה המוכנים להשקיע לפחות 5 מיליון (AUD) בהשקעה משמעותית באוסטרליה ומעוניינים לשמור על עסק ופעילות ההשקעה באוסטרליה.

– Premium Investor stream משקיעי הפרימיום – מיועד לאלה המוכנים להשקיע לפחות 15 מיליון (AUD) בהשקעות פרמיה באוסטרליה ורוצים לשמור עסק ופעילות השקעה באוסטרליה.

כל ארבע הקטגוריות של הויזה הינן נתיבים לקבלת אשרה לתושבות קבע.

ויזת עבודה ונופש (Subclass 462)

עבור אלה המבקשים ללמוד ולעבוד באוסטרליה, נדרשת ויזת עבודה ונופש. על המועמד להיות בגיל שבין 18-30 שנה, ובעל דרכון מאחת המדינות הבאות: ארגנטינה, בנגלדש, צ’ילה, סין, הונגריה, אינדונזיה, ישראל, לוקסמבורג, מלזיה, פולין, פורטוגל, סן מרינו, סלובקיה, סלובניה, ספרד, תאילנד, טורקיה, ארה”ב ואורוגוואי. אשרה זו מאפשרת למבקר להישאר באוסטרליה לתקופה של עד שנה, לעבוד באוסטרליה לתקופה של עד שישה חודשים עבור כל מעסיק, וללמוד עד תקופה של ארבעה חודשים.

ויזת סטודנט לאוסטרליה (Subclass 500)

עבור אלו המעוניינים ללמוד באוסטרליה, נדרשת ויזת סטודנט. על המועמד להתקבל ללימודים במשרה מלאה בקורס הרשום במוסד חינוכי אוסטרלי. המבקש חייב גם להראות גם כי הוא מתכוון להישאר באוסטרליה רק באופן זמני וכי בכוונתו לעזוב בסוף לימודיו, כמו כן הנו חייב להוכיח כי יש לו מספיק כסף  למימון תקופת שהייתו באוסטרליה.

שאלות נפוצות בנושא הגירה לאוסטרליה

זו תוכנית המאפשרת לבעלי מקצוע להגר לאוסטרליה.

ניתן לעיין ברשימת המקצועות הזכאים להשתתף בתוכנית ברשימה Combined current list of eligible skilled occupations.

ניקוד ניתן לקבל על רמת האנגלית, רמת ההשכלה, הנסיון התעסוקתי, לימודים באוסטרליה, התאמה לחיים באוסטרליה ועוד.