פסל החירות, ניו יורק

יתרונות משרד עורכי דין דותן כהן בהגירה לארה”ב:

 • ניסיון רב בעבודה מול שגרירות ארה”ב, רשויות ההגירה והקונסוליות  השונות.
 • צוות רב לשוני המדבר 4 שפות לרבות: עברית, אנגלית, ערבית, ספרדית.
 • טיפול במילוי הטפסים הנדרשים לצורך ההגירה לארה”ב.
 • קשרים משפטיים, חברתיים ופוליטיים ענפים בתחום ההגירה והרילוקישן.
 • רשת קולגות של מומחים בתחומי הגירה מסביב לעולם

סוגי אשרות הגירה לארה”ב

גרין קארד (תושבות קבע)

גרין קארד על בסיס קשרי משפחה (איחוד משפחות)

מתן מעמד חוקי וקבוע (תושבות קבע או אזרחות) שניתן מכוח בן משפחה שהנו בעל גרין קארד, בעל תושבות קבע או אזרחות ארה”ב (למשל הורה, בן זוג וכו).

משרדנו מתמחה בהנפקת גרין קארד עבור קרובי משפחה (קרובים מדרגה ראשונה) של אזרחי ארה”ב, וקרובים אחרים המנויים בחוק אשר הנם אזרחי ארה”ב או תושבי קבע חוקיים של ארה”ב (מחזיקי גרין קארד), ליווי ההליך הקונסולרי עבור קרובי משפחה בחו”ל, והסדרת מעמד לקרובי משפחה בארה”ב.

גרין קארד על בסיס תעסוקה (EB-1,EB-2)

משרדנו מטפל בויזות הגירה (גרין קארד) על בסיס תעסוקה או כפי שרובכם מכירים כויזת עסקים לארצות הברית. בארה"ב ישנם חמישה סוגים של אשרות תושבות קבע על בסיס תעסוקה, המסומנים EB-1 עד EB-5. מדובר בבקשות לתושבות קבע עבור עובדים בעלי יכולות יוצאות דופן, מנהלים או בכירים בחברה, בעלי תואר מתקדם, אנשי דת, משקיעים ועוד. משרדינו יבדוק עבורכם את התכנות המסלולים האפשריים ואם תמצאו זכאים, נגיש עבורכם בקשה מתאימה לתושבות קבע על בסיס תעסוקה או ויזת עסקים לארה"ב.

גרין קארד על בסיס השקעה כספית (EB-5)

ויזת משקיעים EB-5 לארה”ב מאפשרת קבלת מעמד של תושב קבע ע”י השקעה כספית בכלכלה האמריקאית. מטרת התכנית הנה נתינת תמריץ למען החייאת השוק המקומי והנה מאפשרת הגברת ההגירה לארה”ב.

האשרה נתנת לאנשים המשקיעים מעל 1 מיליון $ בעסק שבארה”ב או 500,000 $ באזור תעסוקה מסוים. ההשקעה חייבת גם ליצור ולתחזק לפחות 10 משרות לעובדים מוסמכים בארה”ב.

יש לציין כי תתן אשרה זו כרוכה לעתים קרובות בתקופת המתנה ארוכה, ו / או דרישת עובד.

גרין קארד על בסיס הגרלה

הגרלת הגרין קארד האמריקאית נולדה כביטוי להגשמת החוקה האמריקאית להגדלת הפלורליזם החברתי והאתני בארצות הברית. ההגרלה מתקיימת אחת לשנה, בדרך כלל בתחילת חודש מאי, ובמהלכה יקבלו כ- 50,000 משתתפים גרין קארד, לאחר שמילאו את בקשתם כחצי שנה לפני כן, בדרך כלל בחודשים אוקטובר-נובמבר בשנה שלפני כן. בדרך כלל נבחרים כמאה אלף זוכים, מתוך הנחה שרק כמחצית יוכלו לסיים את התהליך בהצלחה. הזוכים אינם מקבלים גרין קארד. הם זוכים בזכות להגיש בקשה לקבל מעמד של תושב קבע (גרין קארד) ללא נותן חסות (בן משפחה או מעסיק). מדובר בזכות גדולה, שכן ישנם רבים שמעוניינים בגרין קארד אך אינם יכולים לקבלו בשל העדר נותן חסות מתאים. משרדינו הינו בעל נסיון רב בהגשת בקשות לגרין קארד על בסיס ההגרלה וכן בסיוע בהכנת הטופס הנדרש לשם השתתפות בהגרלה.

אשרות שלא לצורך הגירה

אשרת עבודה לארצות הברית

אזרח מדינה זרה המבקש להכנס לתחומי ארה”ב חייב להשיג תחילה ויזה, בין אם ויזה לשהייה זמנית שאינה ויזת הגירה, או ויזת הגירה במעמד של אזרח קבע. אשרות עבודה זמניות מיועדות עבור אנשים המבקשים להיכנס לארה”ב, לצרכיי עבודה בה, לתקופה מסוימת בלבד. הם נדרשים להוכיח שיש בידיהם הצעת עבודה וכי המעסיק יגיש בקשה לרשויות ההגירה האמריקאים (USCIS) בגינם.

לפני הגשת הבקשה לויזה תידרש להראות כי הוגשה אכן בקשה כזו וכי אושרה על ידי רשויות ההגירה.

אשרת H-1B 

מתאימה בדרך כלל לאנשים בעלי מומחיות מקצועית מסוימת אשר מתבקשים לעבוד בתוך ארה”ב על ידי חברה אמריקאית. זוהי ויזה פופולרית עבור מומחים זרים העובדים בארצות הברית. למעט חריגים מסוימים, ויזה זו מוגבלת, ודורשת תואר ראשון או שווה ערך. קיימת קטגוריה נפרדת עבור דוגמני אופנה בינלאומיים.

אשרת H-3B

למתמחה או בעל השכלה מיוחדת המגיע לצרכיי התמחות שאינה סטאז’ רפואי או אקדמי, ואשר אינה קיימת במדינת המוצא שלו או לצרכיי התמחות בתחום חינוך ילדים או בעלי ליקויים נפשיים, פיזיים או צרכים מיוחדים.

ויזת L-1 

ויזה המונפקת עבור עובדים שהנם מנהלים, מנהלים בכירים, או עובדים בעלי ידע מיוחד על מנת שיוכלו לעבוד בסניף החברה בארה”ב. על המועמד לעבוד לפחות שנה אחת מתוך שלושה השנים הקודמות עבור החברה הזרה טרם העברתו לסניף ארה”ב, או בחברה הבת של החברה המבקשת, או חברה קשורה אחרת. נדרש אף להוכיח כי הסניף האמריקאי הנו משרד חדש.

ויזה O-1 

ויזה המונפקת לזרים עם “יכולת יוצאת דופן” בעסק, או בתחומים אחרים לרבות אמנויות, אתלטיקה, בידור, ותעשיית הקולנוע. על המועמד להגיע לארה”ב על מנת לעבוד באופן זמני בתחום היכולת יוצאת הדופן שלו. לעיתים קרובות נדרש מעביד, סוכן, או נותן חסות אחרת. בנוסף לאמור לעיל, משרדנ מסייע להנפיק אשרות לבני משפחה נילווים.

ויזת O מיועדת לאנשים בעלי כישורים מיוחדים בתחומים הבאים (יחד או בנפרד): מדעים, אמנות, חינוך, עסקים או אתלטיקה. 

אשרות למסחר והשקעה

הבורסה לניירות ערך, ניו יורק

אשרות אלו מונפקות עפ”י אמנות מסוימות הקיימות בין מדינת ארה”ב למדינה אחרת. אשרות אלו מאפשרות עבודה לתקופה מסוימת ומיועדות בעיקר לאנשים המעוניינים לבחון השקעות ו/או מיזמים בארה”ב.

ויזת E1 

אשרות המונפקות עבור עובדים של חברות זרות המקיימות סחר משמעותי עם ארה”ב. החברה חייבת לקבל אישור הסמכה ולאחר מכן יכול כל אחד מעובדי החברה לקבל את האשרה. אפשרות זו זמינה רק למדינות שהנן חלק מהאמנה עם ארה”ב.

ויזת E2 

אשרות השקעה המונפקות עבור אזרחי המדינות המוסמכות בהתאם לאמנה, אשר מגיעים לארה”ב על מנת להדריך ולכוון את העסק. ההשקעה חייבת להיות משמעותית.

אשרות למבקרים – ויזת תייר (B-1/B-2)

אשרת מבקר מתאימה לאנשים המעוניינים להיכנס לתחומי ארה”ב לתקופה שהנה בד”כ קצרה יחסית על מנת לטפל בענייניהם העסקיים כגון לצורך ביצוע פגישות עסקים, או לאנשים המעוניינים לטייל ברחבי ארה”ב. יודגש, כי אשרה זו אינה מאפשרת לעבוד בתחומי ארה”ב. אגב, אשרת B-1 מתאימה גם לאנשים העוסקים בספורט תחרותי, בין אם הנם חובבנים ובין אם הנם מקצוענים, כל עוד התחרות המתקיימת בארה”ב אינה בעלת פרס כספי.
להרחבה ראו גם ויזת תייר לארה"ב.

אשרות לימודים – ויזות סטודנט (F-1, M-1)

אשרת לימודים מסוג F-1

הינה אשרה המתאימה לסטודנטים במוסדות אקדמיים מוכרים החל מבתי ספר, ועד למכללות ואוניברסיטאות (כולל מוסדות ללימודי השפה האנגלית).

אשרת לימודים מסוג M-1 

אשרה זו אף היא הנה אשרת לימודים, אך הינה אשרה ללימודים מקצועיים לצורכי הכשרה או השמה (vocational) או ללימודים במוסדות שאינם אקדמיים (למעט מוסדות ללימודי השפה האנגלית).

להרחבה ראו גם ויזת סטודנט לארה"ב.

אשרת החלפת מבקרים מסוג J-1

אשרת החלפת מבקרים, לרוב מיועדת לאנשים שבכוונתם ללמוד לימודים גבוהים בארה”ב. ההבדל בין אשרה זו לאשרת 1-F הנו בכך שאשרת 1-J מאפשרת גם לעבוד במקביל ללימודים, ולעיתים אף מאפשרת עבודה במשרה מלאה. לדוגמא, דוקטור שמגיע לארה”ב לצורך לימודים לתואר מתקדם וגם על מנת לעבוד במחקר.

לצורך הנפקת אשרת J-1 נותן החסות חייב להיות מורשה מטעם התכנית המתבקשת. המבקש, נדרש בין היתר, להיות לפחות בגיל 18 ולהפגין בקיאות בשפה האנגלית.

אשרות נוספות 

 • אשרת H-2B – לעבודה עונתית זמנית שאינה חקלאית.
 • אשרת R-1 – עובדי דת
 • אשרת B-1 – במקום H-1B – עובדים זמניים לטווח קצר מסוים.
 • אשרת H-3 – חניכים.
 • אשרת P-1 – ספורטאים בינלאומיים, ועוד.

המחלקה האמריקאית במשרדנו מטפלת גם בנושאים הבאים:

 • הגירה לארצות הברית על בסיס קשרי משפחה (איחוד משפחות): ראה כמפורט לעיל.
 • מתן היתרים לכניסה מחודשת לארה”ב – עבור מחזיקי גרין קארד הנמצאים תקופות ממושכות מחוץ לארה”ב.
 • אשרות לתושבים חוזרים – מחזיקי גרין קארד אשר נותרו מחוץ לארה”ב לתקופה של יותר משנה אחת, המבקשים לחזור לארה”ב כתושבי קבע באופן חוקי.
 • הגירה לזוכי הלוטו Diversity Visa ובני משפחותיהם.
 • קבלת אזרחות ארה”ב – בדרך של התאזרחות, וקבלת אזרחות ההורים.
 • הסרת התנאים – בנוגע למגורים בארה”ב לתושבים מותנים.
 • החלפת גרין קארד – במקרה של אובדן, גניבה, או כשפג התוקף.
 • בעיות בהנפקת ויזה לאנשים שאינם מהגרים – כולל קשיים בקבלת ויזה B-1/B-2, ויזות סטודנט F-1 ו- M-1, ואשרת החלפת מבקרים J-1.

שאלות נפוצות בנושא הגירה לארצות הברית

לא כל עבירה פלילית מביאה לאי זכאות לויזת תייר אמריקאית.

את רשימת אזרחי המדינות שרשאים להגיש בקשה לויזת השקעה מסוג E-2 ניתן למצוא כאן.

כן, את/ה יכול/ה, אבל קודם יש צורך להתחתן, ולאחר מכן להגיש בקשה לגרין קארד (מעמד תושב קבע , LPR- Legal Permanent Resident status), לאחר 3 שנים כתושב קבע (LPR) ניתן להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית.

ניתן לחדש את הגרין קארד בכפוף לעמידה בדרישות, ובעיקר כאשר מרכז החיים שלך בארה"ב.

  ניתן להגיש בקשה לאזרחות אמריקנית בדרכים שונות.

לא, זה לא. זכייה בהגרלת הגרין קארד פירושה זכייה בזכות להגיש בקשה לגרין קארד ללא חסות, מעסיק או בן משפחה קרוב. ודא שאתה זכאי ל-Diversity Visa (גרין קארד) לפני שתגיש בקשה.