מעבר לישראל

רילוקיישן לישראל 

מדינת ישראל מציעה לזרים מספר מסלולים שמאפשרים להם להם לקבל סטטוס חוקי במדינה.

חברות רבות מבקשות להביא לישראל עובדים זרים למטרות סיעוד, בנייה, חקלאות, תעשייה ועוד. ניתן להשיג ויזות עבודה בישראל ללא תלות באמונתו הדתית או במוצאו של העובד. ויזת עבודה יכול שתהיה לתקופה קצרה של 45 יום, בתהליך מזורז ופשוט יחסית. תקופות ארוכות יותר, של 3 חודשים או של שנה, דורשות תהליכים ארוכים ומורכבים יותר, ובדרך כלל יקרים יותר. ויזות נוספות המאפשרות מעבר לישראל הן ויזות לימודים, ויזות לאנשי דת, התנדבויות ועוד. ליהודים מסלולים מיוחדים לקבלת סטטוס זמני או של קבע בישראל, שהם בדרך כלל פשוטים ומהירים יותר. באתר משרד הפנים מצויה רשימה של האשרות השונות בישראל.

זרים המגיעים לישראל על מנת לשהות בה תקופות ארוכות יחסית עוברים תהליך שנקרא “רילוקיישן”.

תהליך הרילוקיישן לישראל עבור מומחים זרים יכלול, בדרך כלל, הרכבת חבילת שכר מתאימה שלוקחת בחשבון את רמת ההוצאות והמיסוי בישראל בהשוואה למדינת המוצא של המומחה הזר, מציאת מקום מגורים, פתיחת חשבון בנק, היכרות עם סביבת המגורים והעבודה וכד’. אם משפחת המומחה הזר מצטרפת, תהליך הרילוקיישן יכלול, בין היתר, גם מציאת מוסדות חינוך מתאימים לילדים ואולי גם סיוע בויזת עבודה לבן/בת הזוג.

מעבר לישראל

ברור כי תהליך רילוקיישן דורש מספר חודשים של הכנה ויש להיערך אליו מראש. אחת מהטעויות הנפוצות של חברות המביאות עובדים זרים לישראל הוא עיתוי הפניה לסיוע מעורכי דין לענייני הגירה או מחברות רילוקיישן מקומיות או בינלאומיות. ככל שהפניה אל אלה תהיה בסמוך למועד הרצוי לתחילת עבודה בישראל, כך גדלים הסיכויים שהתהליך לא יסתיים בזמן. לפיכך אנו מציעים להתחיל בתהליך הרילוקיישן לפחות 4 חודשים לפני המועד הרצוי לכניסת העובד הזר לישראל.

האמור במאמר זה אינו מהווה חוות דעת משפטית ואינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני. האחריות בשימוש על הנאמר במאמר הינה על הקורא בלבד.

מאמר זה נכתב ע”י משרד עו”ד דותן כהן, העוסק בתחום דיני ההגירה לישראל, ארה”ב, קנדה ואוסטרליה.

 

יצירת קשר

קבלו יעוץ ראשוני להגירה ללא עלות

או התקדם לשאלון התאמה להגירה