רילוקיישן לארה”ב

ארצות הברית הינה מקום יעד אטרקטיבי למגורים מזה שנים רבות, ואנשים מרחבי העולם רוצים לעבור לארצות הברית. יחד עם זאת, עם השנים הגירה לארצות הברית הפכה להליך קשה יותר. חוקי ההגירה לארצות הברית נוקשים יותר, וכך גם הפיקוח על גבולות ארצות הברית. כמו כן, בקשות כניסה לארצות הברית נדחות לעיתים קרובות יותר.

רילוקיישן לארה"ב
הבית הלבן, וושינגטון די.סי

מה נדרש בכדי לבצע רילוקיישן לארה"ב?

בדומה להוצאת ויזת תייר לארה"ב בה עלינו להוכיח את זיקתנו לארץ ושאכן נשוב על עקבותינו, כך רילוקיישן לארה"ב מוענק בכפוף למתן הוכחות ברורות שאכן אנו עומדים בקריטריונים הנדרשים על-פי הממשל למשל שישנה חברה מקומית שמוכנה לקבל את העובד הזר ולספק לו תעסוקה.

תנאי זה, מצטרף לתנאים נוספים שחלים על העובד ועל החברה, כגון תפקיד העובד, פעילות החברה, הרכב בעלי המניות ועוד ועוד.

לכל ויזת עבודה ישנם תנאים ייחודיים משלה ועל מבקש האשרה לעמוד בכולם. הדבר נכון גם ביחס לקבלת אשרת לימודים בארצות הברית (ויזת סטודנט) ושם הסטודנט/ית מחוייב/ת בהגשת מסמכים המאשרים קבלה למוסד לימודי המוכר על-ידי ממשלת ארצות הברית.

למה לבצע רילוקיישן לארה"ב?

על אף האמור, אנשים שכניסתם לארצות הברית אושרה מוצאים בפניהם ארץ מלאת הזדמנויות ואפשרויות. ארצות הברית עודנה הכלכלה החזקה והאיתנה בעולם, ועברה דרך ארוכה מאז משבר הכלכלה שפקד אותה ואת העולם בשנים 2008-2009.

כך למשל,  נשיא ארצות הברית לשעבר, מר ברק אובמה, יזם תוכנית לסבסוד ביטוח בריאות המציעה כיסוי רפואי עבור תושבים רבים שבעבר ידם לא הייתה משגת לרכוש ביטוח בריאות.

סיעוד משפטי לזירוז תהליכים

בכל הנוגע לרילוקיישן לארה"ב, עורכי הדין לענייני הגירה במשרדנו יכולים לסייע לכם למצוא את המסלול הנכון לצורך קבלת אישור שהייה חוקי בארצות הברית.

באפשרותנו להתגבר על המכשולים העומדים בהליך ההגירה בכדי לסייע ולמצוא את האשרה המתאימה עבורכם. בין אם מדובר בבקשה לאשרת עבודה, בקשה לקבלת תושבות על בסיס קשרי משפחה או בחסות מעסיק, זכייה בלוטו של הגרין קארד, או כל אשרה אחרת ביכולתנו להציע סיוע משפטי לצורך השלמת ההליך.

מה הדרישות המשפטיות לביצוע רילוקיישן לארה"ב?

לכל האשרות המוזכרות לעיל ישנן דרישות משפטיות שונות. לעיתים הדרישות מבוססות על תנאי השכלה, לעיתים על הוכחות המעידות על כנות מערכת יחסים, ובפעמים אחרות יש צורך להוכיח כישורים ומיומנויות מקצועיים.

זאת ועוד, תנאים נוספים שהופכים את ההליך למורכב יותר, כוללים היעדר עבר פלילי והיעדר עבירות על חוקי ההגירה.  ליווי ויעוץ משפטי מעורך דין העוסק בתחום ההגירה בארצות הברית הינו במרבית הפעמים ההבדל בין אישור הבקשה לעומת דחייתה.

שיעור האבטלה בארצות הברית עומד על כ- 3.6% נכון לאפריל 2019, מספר נמוך מאוד המעיד על כך שהכלכלה טובה. ארצות הברית מדורגת גבוה בדירוג העולמי, שנייה בתמ"ג ומקום 19 בתמ"ג לנפש. התמ"ג לנפש עומד על כ-60 אלף דולר בשנה.

עסקים חדשים נפתחים, משרות חדשות נוצרות, סיבות ממשיות ולגיטימיות לאופטימיזם. הדרך למימוש הרגע והתזמון הינו למשוך כישרונות מרחבי העולם לארצות הברית.

כמו כן, אם ממשלת ארצות הברית יוזמת שינוים בחוקי ההגירה (דיונים בנוגע לחוקי ההגירה מתקיימים לאחרונה) , אזי הכלכלה תתחזק אף יותר. מציאת הדרך המשפטית המתאימה לתוך הכלכלה המבטיחה של ארצות הברית הינה הזדמנות לשינוי משמעותי בחיים.

בשנים האחרונות ארצות הברית הקשיחה, מחד, את מדיניות ההגירה שלה. על אזרחים ממספר מדינות (כמו תימן, ונצואלה ועוד) נאסרה הכניסה לארצות הברית. מאידך, לאזרחים ממספר מדינות, בתוכן ישראל, מתאפשרות ויזות חדשות שלא היו קיימות עבורם. ויזת ההשקעה E-2 נפתחה עבור אזרחים ישראלים בחודש מאי 2019, ומאז הוגשו לשגרירות מספר רב של בקשות לקבל ויזה זו.

מאמר זה נכתב ע”י משרד עו”ד דותן כהן, העוסק בתחום דיני ההגירה לארה"ב, ישראל, קנדה ואוסטרליה.

תוכן שעשוי לעניין אותך: