הגירה לארצות הברית

ארצות הברית הינה מקום יעד אטרקטיבי למגורים מזה שנים רבות, ואנשים מרחבי העולם רוצים לעבור לארצות הברית. יחד עם זאת, עם השנים הגירה לארצות הברית הפכה להליך קשה יותר. חוקי ההגירה לארצות הברית נוקשים יותר, וכך גם הפיקוח על גבולות ארצות הברית. כמו כן, בקשות כניסה לארצות הברית נדחות לעיתים קרובות יותר.

על אף האמור, אנשים שכניסתם לארצות הברית אושרה מוצאים בפניהם ארץ מלאת הזדמנויות ואפשרויות. ארצות הברית עודנה הכלכלה החזקה והאיתנה בעולם, והינה בדרכה להתאוששות ממשבר הכלכלה שפקד את ארצות הברית ואת העולם בשנים 2008-2009. כך למשל, בשנה אשתקד נשיא ארצות הברית מר ברק אובמה יזם תוכנית לסבסוד ביטוח בריאות המציעה כיסוי רפואי עבור תושבים רבים שבעבר ידם לא הייתה משגת לרכוש ביטוח בריאות.

עורכי הדין לענייני הגירה במשרדנו יכולים לסייע לכם למצוא את המסלול הנכון לצורך קבלת אישור שהייה חוקי בארצות הברית. באפשרותנו להתגבר על המכשולים העומדים בהליך ההגירה בכדי לסייע ולמצוא את האשרה המתאימה עבורכם. בין אם מדובר בבקשה לאשרת עבודה, בקשה לקבלת תושבות על בסיס קשרי משפחה או בחסות מעסיק, זכייה בלוטו של הגרין קארד, או כל אשרה אחרת ביכולתנו להציע סיוע משפטי לצורך השלמת ההליך.

לכל האשרות המוזכרות לעיל ישנן דרישות משפטיות שונות. לעיתים הדרישות מבוססות על תנאי השכלה, לעיתים על הוכחות המעידות על כנות מערכת יחסים, ובפעמים אחרות יש צורך להוכיח כישורים ומיומנויות מקצועיים. זאת ועוד, תנאים נוספים שהופכים את ההליך למורכב יותר, כוללים היעדר עבר פלילי והיעדר עבירות על חוקי ההגירה.  ליווי ויעוץ משפטי מעורך דין העוסק בתחום ההגירה בארצות הברית הינו במרבית הפעמים ההבדל בין אישור הבקשה לעומת דחייתה.

שיעור האבטלה בארצות הברית בחודש אוקטובר 2013 עמד על 7.3%, מספר נמוך המעיד על כך שהכלכלה בדרכה להתאשושות. עסקים חדשים נפתחים, משרות חדשות נוצרות, סיבות ממשיות ולגיטימיות לאופטימיזם. הדרך למימוש הרגע והתזמון הינו למשוך כישרונות מרחבי העולם לארצות הברית. כמו כן, אם ממשלת ארצות הברית יוזמת שינוים בחוקי ההגירה (דיונים בנוגע לחוקי ההגירה מתקיימים לאחרונה) , אזי הכלכלה תתחזק אף יותר. מציאת הדרך המשפטית המתאימה לתוך הכלכלה המבטיחה של ארצות הברית הינה הזדמנות לשינוי משמעותי בחיים.

 

האמור במאמר זה אינו מהווה חוות דעת משפטית ואינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני. האחריות בשימוש על הנאמר במאמר הינה על הקורא בלבד.

 מאמר זה נכתב ע”י משרד עו”ד דותן כהן, העוסק בתחום דיני ההגירה לישראל, ארה”ב, אוסטרליה ואנגליה.