ויזה לישראל מסוג ב/2

מדינת ישראל הפכה למוקד תיירותי עבור אנשים רבים ברחבי העולם, ועם השנים תיירים רבים בוחרים להגיע לישראל מסיבות שונות ומגוונות.

בעוד בעבר המצב הבטחוני והפוליטי השפיעו רבות על התיירות בישראל, בשנים האחרונות יש מגמת עלייה בתיירות נכנסת, שכמובן תורמת רבות למדינה.

מדינת ישראל מברכת ומזמינה את מבקריה לנפוש ולטייל במדינה שופעת אתרים היסטוריים רבים, מקומות קדושה עבור היהדות הנצרות והאיסלאם, אתרים ארכאולוגיים, אתרי טבע, אתרי תרבות, וכמובן מוקדי בילוי רבים.

כמו כן, האקלים הים תיכוני שברובו נעים כל עונות השנה בהחלט תורם למדינת ישראל כמוקד תיירות מבוקש. 


כאמור לעיל, בשנים האחרונות יש מגמת עלייה של תיירות לישראל, ובשנת 2011 נרשם שיא שנתי של 2.8 מיליון תיירים לישראל. מדינת ישראל משקיעה משאבים בכדי לקדם תיירות נכנסת התורמת רבות למדינה ולמשק הישראלי.

מסלולי קבלת אשרת כניסה לישראל

בדומה למדינות רבות, בכדי להיכנס בשערי מדינת ישראל, על התייר להחזיק ויזת תייר לישראל מסוג ב/2. ללא ויזה לא תינתן כניסה למדינת ישראל. בקשת ויזת תייר מסוג ב/2 ניתנת בשני מסלולים:

  1. מדינות עימן יש לישראל הסכם – לנתיני מדינות אלו, עימן חתמה ישראל על הסכם, תינתן ויזה באופן אוטומטי וללא עלות בגבולות המדינה. בין מדינות אלו מרבית מדינות אירופה, ארה”ב, קנדה ומדינות רבות נוספות.
  2. מדינות עימן אין לישראל הסכם – מדינות עימן אין לישראל הסכם על הנתין המבקש ויזה לדאוג להגשת בקשה לויזת תייר בטרם הגעתו לשערי המדינה.

ויזה לישראל – הגשת בקשה לויזת תייר

ויזת תייר לאזרח זר המבקש להיכנס לישראל ניתנת באחד מהמקרים להלן:

  1.  הזמנת תייר לביקור בישראל על ידי אזרח ישראלי או תושב קבע:

הזמנת תייר לביקור בישראל הינה אפשרות הניתנת לאזרחים ישראלים ותושבי קבע בלבד. על המזמין להגיע ללשכת רשות האוכלוסין הקרובה למקום מגוריו עם הטפסים והמסמכים להלן:

  • טופס בקשה למתן אשרת כניסה לישראל מלאה וחתומה.
  • תמונת פספורט.
  • צילום תעודת זהות של המזמין.
  • צילום דרכון המוזמן הכולל צילום של אשרות המודבקות על דרכונו.
  • מכתב הזמנה הכולל את מטרת הביקור, משך הביקור הצפוי, הקשר בין המזמין למוזמן, והתחייבות המזמין ליציאת המוזמן במועד.
  • תעודות ומסמכים המעידים על הקשר בין המזמין למוזמן.
  • במידה והמוזמן הינו קטין נדרשת הסכמת הוריו.

2. הגשת בקשה על ידי תייר בשגרירויות ישראל ברחבי העולם.

לאחר הזמנת התייר לישראל במשרד הפנים על התייר להגיע לשגרירות ישראל הקרובה למקום מגוריו על מנת לקבל את אשרתו, הניתנת במרבית המקרים לשלושה חודשים, אם כי יתכן ותינתן למועד קצר יותר. תיירים המבקשים ויזה ללא הזמנה יכולים לגשת בעצמם לשגרירות ישראל הקרובה למקום מגוריהם על מנת להגיש בקשת ויזת תייר לישראל.

יצוין כי הקונסוליות השונות ברחבי העולם מציגות רשימת מסמכים שונה הנדרשת על מנת להנפיק את הויזה. על כן, על המוזמן או התייר לבדוק בטרם הגעה לקונסוליה את רשימת המסמכים הנדרשים לקבלת הויזה. במרבית המקרים הרשימה מפורטת באתר האינטרנט של השגרירות, אם כי מומלץ להתקשר ולוודא שהרשימה עדכנית.


המידע נכתב בידי עו”ד דותן כהן‎ בעל משרד עורכי דין דותן כהן המתמחה בדיני הגירה לישראל, כמו כן, האינפורמציה לעיל הינה כללית, יצוין כי כל בקשה נבחנת לגופה. אם ישנן שאלות נוספות אודות ההליך, אנא פנו אלינו ואנו נשמח לסייע.

תוכן שעשוי לעניין אותך:

קבל/י מידע אודות הגשת בקשה לויזת תייר לארה”ב.