רילוקיישן לקנדה

קנדה היא מדינה בצפון אמריקה המורכבת מעשרה פרובינציות ושלוש טריטוריות. קנדה ממוקמת בחלק הצפוני של היבשה, ומשתרעת על שטח שבין האוקיינוס האטלנטי לבין האוקיינוס השקט, ובחלק הצפוני עד לאוקיינוס הקרח הצפוני. שטח המדינה 9.98 מיליון מטר רבוע הממקם את קנדה כמדינה השנייה בגודלה מבחינת השטח. כמו כן, גבול המדינה עם ארצות הברית הינו הגבול הארוך ביותר המשותף לשתי מדינות.


קנדה היא פדרציה פרלמנטרית ומונרכיה חוקתית, והמלכה אליזבת השנייה עומדת בראש המדינה. קנדה היא באופן רשמי מדינה דו-לשונית. כמו כן, היא מדינה רב תרבותית ומגוונת מאוד מבחינה אתנית, כתוצר של היותה מדינת הגירה ממדינות רבות בעולם. נכון לדצמבר 2012 אוכלוסיית קנדה הגיעה ל-35 מיליון. הכלכלה של קנדה היא בין החזקות בעולם, וניתן לשייך זאת למשאבי הטבע הרבים וכן לקשרי המסחר הטובים שנרקמו עם מדינות רבות בעולם. זאת ועוד, היחסים הארוכים והמורכבים עם ארצות הברית השפיעו רבות על כלכלת המדינה ותרבותה.

 קנדה היא מדינה מפותחת ובין המדינות העשירות בעולם, היא נמצאת במקום השמיני בעולם בדירוג השכר לנפש, ובמקום האחד עשר בדירוג מדד הפיתוח האנושי. כמו כן, קנדה מדורגת גבוה במדדים בינלאומיים בתחום ההשכלה, שקיפות ממשלתית, זכויות אדם, איכות חיים וכלכלה חופשית. קנדה מוכרת כבעלת כוח, והינה חברה בארגונים רבים כגון ארגון המדינות המתועשות G7, G8, G10, G20, האמנה הבינלאומית בדבר זכויות אזרחיות ומדיניות, נאט”ו, הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה, ארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי, ארגון הסחר העולמי, איחוד למטרת קונצנזוס, חבר העמים, פרנקופון, ארגון מדינות אמריקה, פורום לשיתוף פעולה כלכלי אסיה- האוקיינוס השקט והאו”ם.

קנדה היא בין המדינות המערביות הבודדות שבאופן פעיל הינה מדינת הגירה. הגירה לקנדה היא לא רק קלה באופן יחסי לעומת מדינות אחרות, אלא גם מקום מגורים אטרקטיבי. האו”ם לאחרונה ציין כי קנדה היא בין המקומות הטובים בעולם למגורים, ו”הכלכליסט” דירג את העיר ונקובר כמקום הטוב ביותר למגורים ארבע שנים ברציפות. מה הופך את קנדה למדינה כל כך אטרקטיבית?

  • תוחלת חיים גבוהה ביחס לשאר העולם
  • מדינה בטיחותית למגורים
  • מדינה עשירה
  • שטחים פתוחים רבים ואתרים מדהימים
  • מדיניות רווחה ובריאות

ישנן שלל אפשרויות למבקשים להפוך את קנדה לביתם. הגירה לקנדה באמצעות שיטת הניקוד הינה די ברורה. הניקוד הכולל לצורך הגירה לקנדה ירד לסך של 67 נקודות. לאור זאת, ישנם רבים אשר יכנסו לקטגורית העובדים המקצועיים. מכאן, שהגירה לקנדה הפכה קלה יותר במובן הניקוד.

זקוקים לסיוע בכל הנוגע להוצאת ויזה לקנדה? צרו קשר ונשמח לעזור.